• Slider Image

Jak zorganizować kino plenerowe ?

Jak zorganizować kino plenerowe ?

Kino plenerowe to coraz popularniejsza forma rozrywki, którą pokochali ludzie w każdym wieku. To całkowicie zrozumiałe. Możliwość oglądania filmów pod chmurką to ciekawa alternatywa i niecodzienny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się nad samodzielną organizacją pokazu kina plenerowego. Na krok taki decydują się nie tylko lokale z ogródkami, instytucje zajmujące się kulturą czy firmy, które chcą zapewnić swoim pracownikom rozrywkę. Coraz częściej pokazy filmowe pod chmurką stają się również elementem prywatnych imprez takich jak urodziny czy jubileusze. Jak jednak zorganizować kino plenerowe ? Przekonajmy się.

Organizacja kina na własną rękę – czy jest możliwe stworzenie kina plenerowego “domowym sposobem” ?

Jeśli marzy nam się organizacja kina plenerowego dla grona rodziny lub znajomych, który będzie urozmaiceniem podczas grilla czy innej imprezy z powodzeniem możemy spróbować stworzyć seans domowym sposobem. Wbrew pozorom nie potrzebujemy w tym celu drogiego sprzętu audiowizualnego.
Wystarczy zestaw głośników (najlepiej sprawdzają się przenośne, bezprzewodowe głośniki, które nie będą wymagały od nas podłączenia do sieci) oraz projektor multimedialny (jaki często posiadamy w zestawach kina domowego). Film możemy wyświetlić na białym materiale (np. biurowym ekranie projekcyjnym lub napiętym prześcieradle) jak też i wyświetlić go na ścianie budynku (najlepiej aby miała jasny kolor tynku).

Profesjonalny pokaz – czyli co oferuje nam firma zewnętrzna ?

Jeśli jednak kino plenerowe, które chcemy zorganizować ma być pokazem bardziej oficjalnym, skierowanym do większej liczby osób możemy samodzielnie nie poradzić sobie z jego organizacją. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług firm zewnętrznych, które zajmują się pokazami plenerowymi. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim, seans odbędzie się zgodnie z prawem, ponieważ firma zewnętrzna zadba o załatwienie niezbędnych pozwoleń i uregulowanie opłat (np. Zaiks, licencje producenta bądź dystrybutora filmowego).

To jednak nie wszystko. Decydując się na współpracę z firmą zewnętrzną zyskujemy pewność, że zarówno jakość obrazu, jak i dźwięku będzie zadowalająca. Firma dysponuje bowiem odpowiednim sprzętem, takim jak mocny projektor, ekran pneumatyczny do kina plenerowego o odpowiednich parametrach czy nagłośnienie.
Warto również wspomnieć o tym, że decydując się na skorzystanie z usług profesjonalistów możemy liczyć także na inne udogodnienia takie jak leżaki dla widzów czy możliwość zamówienia maszyny do popcornu. Z całą pewnością seans taki będzie więc lepiej odebrany przez uczestników.

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli marzymy o organizacji pokazu filmowego pod chmurką powinniśmy pamiętać, że wbrew pozorom jest to coś więcej, niż jedynie wyświetlenie filmu na ekranie lub białej ścianie. Szczególnie jeśli zależy nam na tym, by był to pokaz dla większej grupy osób. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o to, by seans kina plenerowego był udany i legalny.