• Slider Image

Jak zorganizować kino samochodowe ?

Kino samochodowe to coraz częściej spotykana w Polsce forma eventu. Wielu z nas pewnie wie jak wygląda ono z perspektywy widza. Wciąż jeszcze mało jednak wiemy o organizacji kina samochodowego „od kuchni”. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu tematowi, by w razie zaistnienia potrzeby organizacji auto kina nie dać się zaskoczyć.

Wybór miejsca na kino samochodowe

Najpierw warto pomyśleć nad miejscem, gdzie możemy zorganizować kino samochodowe. Tutaj, z kilku względów, najlepiej sprawdzi się duży parking, zlokalizowany np. tuż obok galerii handlowej, urzędu, a nawet kościoła. Odgórnie wyznaczone miejsca parkingowe pomogą nam w kierowaniu ruchem i odpowiednim ustawieniu samochodów. Nie musimy się też martwić o drogi dojazdowe bo są wówczas wyznaczone. Jeśli nie mamy dostępu do parkingu, wybierzmy zdecydowanie teren utwardzony zamiast trawy. Przecież nie chcemy, by w razie deszczowej pogody samochody ugrzęzły w błocie. Warto zwrócić uwagę, by na naszym placu, latarnie nie były gęsto ustawione. Mogłyby po prostu zasłaniać ekran widzom, co jest zdecydowanie niepożądanym efektem. Kierując się tymi zasadami, unikniemy niepotrzebnego chaosu organizacyjnego i nie nadwyrężymy swojej wiarygodności w środowisku.

Sprzęt do kina samochodowego

Jeśli planujesz kilkanaście seansów w sezonie, warto rozważyć zakup własnego sprzętu. Dzięki temu staniesz się zupełnie niezależnym organizatorem pokazów. Zastanówmy się więc, jakie urządzenia będą nam potrzebne i czym się kierować przy ich wyborze:

  • Ekran do kina plenerowego – zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość i jakość ekranu. Duży i dobry ekran zapewni świetny obraz, a to przecież najważniejsze.
  • Projektor – tutaj wyznacznikiem jakości jest to, by był w pełni kompatybilny z ekranem. Projektor będzie przecież mózgiem całej naszej operacji.
  • Nagłośnienie radiowe – to wisienka na torcie auto kina. Dzięki temu, że dźwięk jest nadawany radiowo – każdy z widzów w swoim samochodzie może odbierać wyraźny dźwięk z filmu. Nagłośnienie radiowe jest warunkiem koniecznym udanego kina samochodowego. Zwykłe głośniki sprawdzą się w kinie plenerowym.

Wynajem kina samochodowego

Jeśli planujesz jednorazową organizację kina samochodowego, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sprawdzonej firmy, zajmującej się wynajmem i organizacją kina samochodowego. Dobra firma to taka, która nie tylko zapewni profesjonalny sprzęt (ekrany, projektory i nagłośnienie), ale także pomoże (lub nawet w 100% załatwi za Ciebie) z wszelkimi formalnościami. Warto w tym miejscu zauważyć, że wspomnianych formalności jest kilka. Powinniśmy zdobyć następujące pozwolenia: licencje filmowe, opłata na Stowarzyszenie Autorów ZAiKS za korzystanie z utworów muzycznych oraz pozwolenie UKE (Urzędu Komunikacji Elektronicznej) na korzystanie z częstotliwości radiowej, co jest konieczne w przypadku organizacji pokazów kina samochodowego.

Wybierając odpowiednią firmę, zaoszczędzisz swój czas i unikniesz gonitwy po urzędach, której przecież nikt nie lubi. Jeśli więc masz odpowiednie środki i zależy Ci na czasie, warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem. Będzie to dla Ciebie dużym ułatwieniem.

Zdjęcia pochodzą ze strony https://polscreen.com – producenta ekranów pneumatycznych do kina plenerowego i samochodowego.