• Slider Image

Wynajem kina letniego – na co zwrócić uwagę ?

Planujesz organizację kina pod chmurką? Koniecznie sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wynajmie sprzętu do kina plenerowego i nie daj się niczym zaskoczyć w dniu Twojego seansu plenerowego.

Ekran do kina plenerowego

To właśnie ekran stanie w centrum Twojego kina plenerowego. Przede wszystkim zauważ, że wielkość ekranu powinna być dostosowana do zaplanowanej przez Ciebie ilości widzów. Jeśli planujesz kameralny pokaz kina letniego, to spokojnie wystarczy Ci ekran o szerokości 3 metrów. Chyba, że jednak chcesz zorganizować potężny, rozreklamowany pokaz na kilkaset osób. Powinieneś wówczas wybrać ekran o szerokości nawet min. 10-12 metrów. Możesz oczywiście postąpić inaczej, ale może to być sporym obciążeniem nie tylko dla Twojego portfela, lecz także Twojej wiarygodności jako organizatora pokazów kina w plenerze.

Projektor kinowy

Projektor jest mózgiem operacji jaką jest wyświetlanie pokazu kina plenerowego, powinien on być odpowiednio dobrany do ekranu. Im większy ekran, tym mocniejszy powinien być projektor. Sprawdź też, czy proponowany przez firmę projektor posiada rozdzielczość minimum Full HD. Jest to bardzo ważne, ponieważ stosowanie projektorów o mniejszej rozdzielczości w obecnych czasach nie jest mile widziane.

Rozdzielczość XGA czy HD Ready to po prostu przestarzała forma wyświetlania obrazu. Nie przysporzy Ci ona popularności, jako organizatora pokazów kina pod chmurką. Mało tego, wybór nieodpowiedniej rozdzielczości projektora kinowego, może podważyć Twoją renomę w środowisku, na którym Ci zależy.

Nagłośnienie

Na pewno chciałbyś, żeby wieści o Twoich działaniach roznosiły się w formie pozytywnych opinii i rekomendacji. Musisz więc dostarczyć widzom niezapomnianych emocji. Oczywiście do dobrych wrażeń, płynących z uczestnictwa w evencie, jakim jest kino w plenerze, nie wystarczą tylko ekran i projektor. Bardzo ważnym elementem jest także jakość nagłośnienia. Dowiedz się więc, na jakim nagłośnieniu pracuje firma wynajmująca. Zwróć uwagę na fakt, że liczy się nie tylko moc nagłośnienia, ale także jego jakość. Warto więc także sprawdzić, na głośnikach jakich producentów, pracuje firma. Oferta producentów nagłośnienia jest jednak wielowymiarowa i złożona z wielu aspektów. Dobrą praktyką jest więc zweryfikowanie tej wiedzy z kimś kompetentnym, kto zna się na nagłośnieniu. Jeszcze lepiej by było, gdybyś dobrze znał tą osobę i miał do niej zaufanie. W ten sposób uzyskasz realną wiedzę doświadczonej osoby.

Wynajem kina plenerowego – sam sprzęt czy także obsługa ?

Kluczową sprawą przy doborze odpowiedniej firmy, która podejmie się organizacji kina pod chmurką, jest ustalenie zasad waszej współpracy. Istotne jest, czy zakres ich usług obejmuje jedynie dostarczenie sprzętu, czy możesz także liczyć na wsparcie w przygotowaniu szeregu formalności, takich jak opłata ZAiKS, licencje filmowe i pozwolenie na korzystanie z częstotliwości radiowej. Warto o tym pamiętać, by uniknąć dodatkowej pracy, zwłaszcza jeśli nie masz jej w planach